Povedali o nás…

“Pani Slezáková je typ človeka, ktorý je vynikajúci lektor. Jej prednáška a prezentácia na tému bola pripravená veľmi profesionálne. So študentami komunikovala bezprostredne, zaujímavo, viacerých vedela motivovať k záujmu o ďalšie zero waste aktivity aj po skončení prednášky. Bolo cítiť, že téma je jej životným štýlom a čerpá z bohatých praktických skúseností. Podľa mojich referencií jej prednáška vyvolala silnú odozvu aj medzi žiakmi 1. a 2. stupňa základnej školy. Veľmi silne ju odporúčam pre každú školu, ktorá chce svojich žiakov viesť k eticky zodpovednému prístupu k svojmu okoliu a životnému prostrediu.”
Jozef Šujak
Učiteľ, Gymnázium Považská Bystrica
.
“Srdečne ďakujeme za skvelú interaktívnu besedu. Deti si ju užili a získali odpovede na mnohé otázky. Aj dospeláci čerpali nové nápady do bežného života. Skvelá, rýchla komunikácia a ústretovosť. Môžem len odporučiť. 😉💚 
ZŠ s MŠ, Orešie 3, Pezinok – Mgr. Kristína Habová
.
“Prezentácie Zero waste: Life wihtout Waste, ktorú viedla Petra, som sa zúčastnila v októbri 2018 v priestoroch IBM vo Westende, a keďže to bola moja v poradí už niekoľká prezentácia na tému života bez odpadu, moje očakávania boli takpovediac vysoké. Chcela som sa dozvedieť viac. A bola som milo prekvapená, s akou ľahkosťou Petra hovorí o celej problematike tvorby odpadu, a čo je viac, o tipoch a trikoch z jej vlastného života, ciže to, čo hovorí, aj žije. Jej 3-mesačný odpad sa zmestí do malého zavaraninového pohára. Ukazuje nám, že sa to dá. Odchádzala som namotivovaná a odhodlaná osvojiť si ďalšie nové návyky, ako zlepšiť svoj vzťah k našej prírode a životnému prostrediu, napríklad aj kompostovaním. A to je najviac. Ďakujem za inšpiráciu.”
Katka D., IBM ISC 
.
“Peťku som oslovila po tom, čo som náhodne objavila myšlienku Zero Waste a zistila som, že má veľký zástup predstaviteľov aj u nás na Slovensku. S Peťkou sme si vymenili pár mailov a veľmi ochotne pred nás predstúpila s krátkou prezentáciou a porozprávala nám o jej fungovaní, ako sa k tomu dostala, aké boli jej začiatky a skúsenosti. Poskytla nám obrovské mnžstvo informacií, skúseností ale predovšetkým praktických rád: kde nakupovať, čo nakupovať, ako ktoré veci nahradiť, čo jej fungovalo, čo naopak nie. Veľmi sa mi páčilo, akým spôsobom k tomu celému pristúpila. Nenútene, skôr inšpiratívne. Ja sama som bola pripravená zo dňa na deň žiť Zero Waste, ale ona nás upozornila, že takto sa to jednoducho nedá a nie je to reálne. Treba začať pomaličky, postupne… ale treba začať. Týmto si ľudí získala a ešte dlho sme sa na chodbách Graftonu rozprávali o tejto téme a vymieňali si info, kto si odkiaľ zohnal textilné vrecúška na nákup potravín, kto ich už vyskúšal a pod. Peťku som kontaktovala aj po prednáške a posielala som jej správy s prosbou o pomoc a otázkami, na ktoré mi ochotne odpovedala. Ďakujeme veľmi pekne ešte raz.” 
Daniela Henčová
Grafton Slovakia s.r.o.
.
“Sme radi, že Petra prijala pozvanie prednášať pre našu susedskú komunitu v okolí Kisdyho dvora v Košiciach na podujatí Ekologicky v meste. Ďakujeme Petre za podnetnú a vtipnú prednášku s množstvom praktických príkladov ako žiť ekologickejšie a šetrnejšie k prírode a prostrediu v ktorom žijeme. Petrin dôsledný pohľad na ekologický spôsob života je inšpiratívny a v dobrom slova zmysle nákazlivý.”
Ivka
Iniciatíva Poď na dvor, Košice
.
“Peti, my Ti strašne ďakujeme za prednášku a diskusiu. Ľudia boli ešte úplne celý večer ohurení tým celým. Tak sedeli, rozmýšľali a diskutovali, že fakt toto má niečo do seba. Boli tam hlavne ľudia, ktorí počuli prvý krát o tomto životnom štýle. A bolo na nich vidno, že ich tiež troška osvietilo. A to už sama vieš, dojde osvietenie, potom sa vykašleš na celý ten konzumný život a potom si už proste niekde inde. A Ty aj máš dar, že to vieš nádherne podať, maximálne si zaujala publikum, takže je z Teba slovenská Bea Johnson a mne to osobne celé dalo viac ako keby tu bola Bea, lebo my to potrebujeme počuť od takého človeka, ktorý to celé robí tu u nás doma na Slovensku. Ďakujeme!”
Mari
.
“Ahoj Peti, chcela som ti napísať, že prednáška bola úžasná. Na úrovni, profesionálna a s faktami… bola som už na Bei Johnson a ty si bola rovnako dobrá ako ona. Je krásne ako žiješ a čo robíš.”
Silvia, Bratislava
.
“Dňa 16.9.2017  v Dunajskej Strede zorganizovalo združenie I love ECO  podujatie Gaia fest, čo je festival s ekologickou tematikou. Na septembrovom podujatí sme sa venovali hlavne problematike odpadového hospodárstva. Naše pozvanie prijala aj Petra Slezáková. Bola som si istá že prednáška bude zaujímavá, ale očarujúca charizma, humor a spôsob prednášania bolo prekvapenie navyše. Všetci zúčastnení sa vracali domov plní elánu znižovať svoj odpad, a my organizátori sme sa mohli pochváliť úžasnou inšpiratívnou prednáškou na našom podujatí. Ďakujeme Petre, dúfame že naša spolupráca bude čoskoro pokračovať.”
MUDr. Mária Gašparová 
Organizátor GAIA Fest v Dunajskej Strede, člen skupiny I love ECO 
.
.