Prenajať si dielňu na hodinu? Áno!

Ktorý chlap by občas nemal chuť schovať sa do dielne a pustiť sa do bastlenia a na konci zažiť ten pocit úspešne dotiahnutého projektu? Ale koľkí z nich majú vlastnú dielňu či garáž? A všetko to drahé profesionálne vybavenie? No teraz je tu konečne riešenie! Za hodinový poplatok si jednoducho môžete prenajať plne vybavenú dielňu! Či už ste obyčajný kutil alebo pracujete na veľkom projekte.

Mňa teda táto myšlienka fakt nadchla: prísť do plne vybavenej dielne, nechať si poradiť, spraviť čo potrebujem a potom jednoducho upratať a spokojne odísť . A verím, že nadchne aj vás, veď je v súlade so zero waste 🙂

Vďaka takejto dielni nemusíte kupovať drahé náradie na jedno – dve použitia. Nemusíte ho skladovať a starať sa o neho. Máte tu k dispozícii pracovný stôl so zverákom a profesionálne ručné i elektrické nástroje. Nerušíte susedov a nerobíte hluk a prach u vás doma. Navyše v dielni je k dispozícii aj skúsený majster, ktorý vám pomôže vybrať správne náradie pre váš projekt a poradí ako by bolo najlepšie postupovať. Či chcete len niečo presne odrezať na stolovej či pokosovej píle, postaviť záhradný altánok, odliať kvetináč z betónu alebo si trúfate pozvárať si vlastnoručne regál z oceľových profilov, táto dielňa je tu pre vás.

Dieľňu MASTERWORK nájdete v Petržalke na Furdekovej 16. Cena za plne vybavenú dieľňu je 12 eur / hodinu. Viac info tu: https://www.masterwork.sk/dielna

Príďte si zabastliť aj vy!
.
V Bratislave bežia aj ďalšie podobné projekty, stačí si vybrať čo práve najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Máme tu dve komunitné dielne sústredené na opravu bicyklov a jednu všeobecnú dielňu, ktorá sa sústreďuje na najnovšie technológie, ktoré sú vďaka nim dostupné aj bežným smrteľníkom.
.
LaB
Nachádza sa v Starej Tržnici v Bratislave a v rámci mesačného členstva ponúka možnosť využiť dielňu s podrobným zaškolením ako aj možnosť zúčastniť sa na rôznych odborných workshopoch (od vyrábania rôzných doplnkov do domácnosti až po programovnie mikropočítačov). Lab je prístupný verejnosti každý pracovný deň od 8:00 do 22:00. Ceny mesačného členstva sú rozdelené do troch balíčkov od 9 EUR do 49 EUR.
V ponuke majú okrem klasického vybavenia dielne (kolmá vŕtačka, spájkovačka, fréza, rôzne druhy elektrických píl) aj rôzne šijacie stroje a najmodernejšie technické vychytávky ako laserová rezačka, 3D tlačiareň, ploter, termolis, či zrkadlovka aj s vybavením fotoštúdia.
.
.
Cyklodielňa
Nachádza sa v garáži Centrálnej knižnice na Pionierskej ulici č. 12 v Bratislave. Otvorená je iba v sezóne (apríl – október) vždy v utorok od 15:00 do 19:00, ale dá sa dohodnúť aj mimo týchto hodín. Pri oprave bicykla vám pomôžu aj dobrovoľníci.
K dispozícii majú všeobecné cyklonáradie, ručné frézy na cyklo závity, stojan na centrovanie kolesa, elektrické náradie a navyše vonku umiestnené základné kľuče na údržbu bicykla (defekt). Využitie dielne je zadarmo, ale určite neohrdnú dobrovoľným príspevkom.
.
Cyklokuchyňa
Ide o komunitnú svojpomocnú cyklodielňu v lodnom kontajneri pri Starom moste na Petržalskej strane. Môžete si tu pomocou ich nástrojov, skúseností a rád svojpomocne opraviť bicykel. Otvorené majú každú stredu od 18:00 do 23:45. Využitie dielne je zadarmo, ale dobrovoľný príspevok vždy poteší.
.
Poznáte aj iný podobný projekt v niektorom meste na Slovensku? Dajte nám o ňom vedieť v komentároch!
.
.
.

3 thoughts on “Prenajať si dielňu na hodinu? Áno!

  1. Super!! Zdielam na FB. Akurát pred pár dňami som s kamošom rozprával o tom, aké úžasné by bolo niečo takéto mať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *